V knjigi Zavest Adrian P. Kezele raziskuje skrivnostne vidike zavesti ter njeno vlogo v stvarjenju materialnega vesolja. Knjiga razkriva povezave med zavestjo in našo resničnostjo.
Zavest; Adrian P. Kezele
Kaj je zavest in kako ustvarja materialno vesolje
Refleksije na Šesto
Ali "sodite v skupino brezkompromisnih raziskovalcev, ki si želijo le eno – razumeti in nato tudi doživeti resničnost, kot je?" Potem ste na pravem mestu!
Adrian P. Kezele je leta 2023 izdal presenetljivo, prvo avtobiografsko obarvano knjigo z naslovom Šesto stanje zavesti. Pri številnih bralcih je sprožila vprašanja, na katera je avtor začel odgovarjati s poglobljenimi zapisi; ti so prerasli v eseje pod skupnim naslovom Refleksije na Šesto; najprej so napolnili eno knjigo, Kaj je zavest (Što je svijest), v hrvaškem izvirniku se ji je že lani pridružila še ena, Kako zavest ustvarja materijo (Kako svijest stvara materiju), zdaj pa imamo v slovenščini zbrani obe skupaj v knjigi Zavest.
Knjiga Zavest se lahko bere samostojno, a priporočamo predhodno, lahkotnejše branje: predvsem avtorjevo najbolj avtobiografsko in intrigantno knjigo doslej – Šesto stanje zavesti.
Avtor z olajšanjem odkriva, da opisi redkih, kredibilnih znanstvenikov postajajo skladni s starodavnimi spoznanji in z izkušnjami, ki jih je že sam doživljal v šestem stanju zavesti.
"Zdaj se odpirajo vrata novim interpretacijam ugank obstoja, a tudi razvoju popolnoma drugačne tehnologije, ki bi lahko čisto spremenila naš svet. Če se namreč spremeni perceptivni vmesnik in če naša interakcija s programsko ravnjo resničnosti postane neposredna, materialno vesolje postane le ena od možnih simulacij, znotraj katerih je mogoče izkusiti življenje." -Adrian P. Kezele
Kaj so prednosti izziva, ki nas popelje skozi to posebno in zahtevno knjigo: ko uzremo življenje, kot je, se nujno začnejo premiki v percepciji, kar … odpira nove svetove! To, kar vidimo, okušamo, slišimo, čutimo zdaj, je … šele začetek, celo precej dolgočasen, bi lahko rekli.
Zato pa z Zavestjo - dobrodošli v … razlagi Šestega! In vodniku, kako do tja.
Za lažje razumevanje kvantnih vijug in najnovejših znanstvenih spoznanj, presejanih na zlatem situ uvidov avtorja in njegovega prebujenega spomina, svetujemo še branje knjig: Šesto stanje zavesti, Viveka (pa tudi Preboj, Izničenje faktorja karme, Kvantne vibracije svijesti in … vseh drugih še okoli 60 knjig Adriana P. Kezeleta).
Posebnost: avtor osvetli bistvo empatije z najnovejšimi nevroznanstvenimi odkritji, kar nadgradi s svojimi izkušnjami in uvidi
Pripravite se na izzivalne ideje in dejstva, ki povezujejo sodobno nevroznanost, psihologijo, fiziko, kvantno fiziko, pa tudi filozofijo ter praktično znanje o ‘čudesih in čarovnijah’ višjih stanj zavesti.
"Če se spremeni percepcija, se spremeni vse." -Adrian P. Kezele
Vse to s svojimi eksaktnimi orodji zdaj opisujejo že tudi znanstveniki, ne več le duhovnost, ki je to vedela že … davno.
10 + 10 zahtevnih, a jasnih esejev za prevetritev čisto vsega, kar mislimo, da vemo o enem najpomembnejših vprašanj znanosti, duhovnosti in človekovega življenja nasploh:
Kaj pravzaprav je zavest?
V eni zavesti, ki se manifestira lokalno in je povezana z eno osebo, je fraktalno neskončno veliko informacij. Vse so v vas, samo navidezno umeščene v prostor in čas.
Kako zavest ustvarja materialno?
Prav ste prebrali. Kako se spremeni naše življenje, če končno sprejmemo to fantastično možnost!? In da dojamemo, da možgani zavest samo prenašajo … Brezmejne možnosti manifestiranja, dobrodošle.
Zavest je tu zato, da dojamemo resnico o sebi in naši resničnosti takšni, kot res je! Zakaj? Da zaživimo neskončno in neizmerljivo bolj polno, barvito, bogato in povezano.
Več desetletij stare znanstveno preverjene informacije dobivajo otipljive razlage in lahkotne izpeljave v resničnosti: smo del kvantnega sveta, vse je mogoče.
"Svetloba tistega, ki vidi, osvetljuje videno in omogoča prepoznavanje." -Patanjdžali, Joga sutre, 2:20
"Če prostor in čas obstajata le v naši percepciji, kako lahko potem nekaj znotraj časa in prostora, kot so nevroni in njihova aktivnost, ustvari našo zavest?" -Donald D. Hoffman
Končno zbrane oprijemljive razlage – ne filozofske ideje, ampak pojasnila resničnosti kvantne zavesti, naše resničnosti tega, kar smo kot zavestna bitja.
Knjiga se lahko bere samostojno, a priporočamo predhodno, lahkotnejše branje: predvsem avtorjeve najbolj avtobiografske in intrigantne knjige doslej – Šesto stanje zavesti.
Zdaj veste: naša vsakdanja percepcija nam ne posreduje informacij o svetu, kot je. Hočete neizmerljivo več? Vse je že tu. Zavest! Vabljeni in dobrodošli v Šestem in Zavesti!
Pomembno in aktualno! Predzadnje poglavje v knjigi se imenuje – Težava, imenovana UI. Avtor je zelo doma v vijugah umetne inteligence, zato pozna njene prednosti in pasti.
Pronicljivo razločuje UI in UZ (umetno inteligenco in umetno zavest) ter spomni: "Začeli smo ustvarjati umetno inteligenco, medtem ko svetu še vedno vlada naravna neumnost."
Je eden prvih in redkih književnih ustvarjalcev, ki spodbuja k suverenemu gibanju v svetu kriptovalut in NFT-jev tudi s posebnimi, unikatnimi serijami knjig in ilustracij v njih. In kaj pravi o tej vroči temi? "Kakšna je razlika med ‘umetno inteligenco’ in ‘umetno zavestjo’? Tisto prvo (UI) je igra z ognjem, medtem ko je tisto drugo (UZ) oksimoron, saj v zavesti ni ničesar umetnega, četudi bi se pojavila zunaj biološkega organizma."
"V osrčju zanimanja zelo branega hrvaškega avtorja so temeljna življenjska vprašanja, ki v veliki meri so in ostajajo neodgovorljiva, kar je značilno tudi za pričujočo knjigo esejev. Ta je zaradi dveh poglavitnih področij, ki se jima posveča, razdeljena na dela »Kaj je zavest?« in »Kako zavest ustvarja materijo?«. V osnovi gre za nekakšno nadaljevanje predhodno objavljenega Šestega stanja zavesti, ob katerem so se mnogim bralcem začela porajati nova vprašanja, ki so terjala odgovore, slednje pa avtor predstavlja v svoji najnovejši knjigi. Gre torej za razširitev tem iz Šestega, kot avtor sam pogosto krajša svoje delo, hkrati pa poudarja, da je vsaj prelet predhodnice priporočljiv pred branjem pričujoče knjige, a je seveda neobvezen. Pred sabo imamo zanimivo branje za vse, ki od knjige ne pričakujejo samo odgovorov na vprašanja, ampak tudi porajanje novih vprašanj." - Tia Kovačič, Bukla, 183