Zgodbe v knjigi so resnične, podpisane z imeni in priimki.
Kako je EFT spremenil moje življenje ... in lahko tudi vaše, 2.del; uredila Pika Rajnar
Recenzija Bukla
Kdor pozna Piko Rajner, »mamo« vseh slovenskih častilcev EFT-ja, metode za čustveno osvobajanje, ki jo večina pozna preprosto kot tapkanje, ve, da vse, kar si Pika zamisli, tudi vedno izpelje. In tako je Pika po uspešno izvedenih projektih, med katere spada tudi množično obiskano vsakoletno celodnevno tapkanje, tokrat že drugič spodbudila zagrete uporabnike metode EFT, da zapišejo svoje posebne tapkalske izkušnje. Že prva knjiga z naslovom Kako je EFT spremenil moje življenje … in lahko tudi vaše, ki je izšla pred dobrimi štirimi leti, je bralce (tiste, ki tapkajo, in tudi one, ki te metode do takrat še niso poznali) tako navdušila, da je zdajšnja knjiga samo logično nadaljevanje njene predhodnice. V drugem delu sedemnajstih »resničnih zgodb resničnih ljudi iz Slovenije« tako dobimo še več uvidov in spoznanj, ob kakšnih priložnostih lahko tapkamo po akupunkturnih točkah po telesu in z besedami izražamo vse tisto, kar nas tare v določenem trenutku. Se sliši nenavadno ali celo noro? Morda tistim, ki še niso nikdar tapkali! Vsem drugim – in teh je menda vedno več; metodo EFT uradno uporablja pri svojem delu tudi vedno več učiteljev – pa tapkanje predstavlja dobrohotno orodje za odpravo tisočerih tegob. Na primer tudi takšnih, kot so odlašanje s pisanjem diplomske naloge, izogibanje temeljitemu pospravljanju, soočenje z raznimi strahovi ter še marsikaterih drugih, ki so jih slovenski tapkalci doživeto in neposredno opisali v svojih zgodbah. In, da, svetuje Rajnarjeva v predgovoru v svojem značilno iskrivem slogu, ob prebiranju te knjige lahko tudi tapkate po osnovnih točkah, si zapišete misli, ki so se vam morda predramile med prebiranjem, in jih kasneje tudi – »odtapkate«.
Vesna Sivec Poljanšek; Bukla 140
Ljudje, ki so jih pisali, so običajni ljudje, ki nimajo posebnega pisateljskega daru, pač pa željo deliti svojo osebno resnično izkušnjo kot navdih in podporo še komu.
Res je, da smo si ljudje med seboj različni, hkrati smo si pa na nek način tudi zelo zelo podobni. Ko nam je težko, nam razum s svojo ''ponudbo'' tolažb (kaj ti pa sploh manjka - lahko bi bilo še huje – lahko bi že vedela - morala bi se vendar lotiti prej – zakaj ne poslušaš pametnejših – saj se itak nič ne da – saj sem itak vedela, kaj bo – zberi se in pojdi naprej - …) pomaga bore malo ali nič, včasih nam stisko celo še poveča. Zgolj z razumom si v veliki čustveni stiski ne moremo kaj dosti pomagati. Takrat nekaterim s pridom pomaga tapkanje.
Kako? V knjigi, ki je pred vami, je zbranih veliko različnih zgodb. Pristopi, ki so opisani v njih, so zelo različni, saj si tudi stiske med seboj niso nujno enake. Bo za vsakega bralca kaj? Upajmo, da ja. Povratnih informacij bo vsaka avtorica in vsak avtor zelo vesel, lahko pa jih pošljete tudi meni na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.
"EFT ali tapkanje je po mojem mnenju najenostavnejša, najbolj lahko dostopna, najcenejša učinkovita tehnika za odpravljanje vseh vrst telesnih in duševnih bolečin, ki lahko koristi vsakomur."
Katja Mrzel, Presnica.com
V košarico