Paket štirih pravljic o Osamljenem gaju, ki jih je napisala igralka Mojca Fatur.
Paket knjig Osamljeni gaj; Mojca Fatur
1. Rešimo počitnice! (poletna)
Vroče poletne dni prebivalci Osamljenega gaja najraje preživljajo ob Gorski solzi. Njeno nabrežje se v tem času spremeni v pravcato mondeno letovišče, z vrsto lesenih hišk, pisanih ležalnikov in visečih mrež. A nekega dne se gladina jezera čudežno zniža, dokler voda iz Gorske solze dokončno ne presahne. Ali jim bo uspelo razvozlati uganko presihajoče vode in s tem rešiti preostanek počitnic?
2. Kam gre mavrica, ko zbledi (pomladna)
Nad Osamljenim gajem se vse dni v letu vije čudovita mavrica. Nekega pomladnega dne pa je mavrica začela bledeti. Skupaj z njo so bledela tudi pročelja hiš in razpoloženje prebivalcev. Prej vedno nasmejani in dobrovoljni, so zdaj postali čudno resni. Jim bo uspelo ugotoviti kam so izginile barve in priklicati mavrico nazaj?
3. Lepljiva skrivnost (zimska)
Zime v Osamljenem gaju so tako zasnežene, da se zdi kot bi se čas ustavil in življenje zamrlo. A v resnici jo takrat druščina zimskih zaspancev mahne v čarobno deželo. Tam coprajo prav posebno sladko in lepljivo skrivnost, ki pa jim zadnja leta povzroča preglavice. Zato so tokrat na pomoč poklicali Polonco, hčerko gospoda Petra, mojstra za vse. Jim bo s skupnimi močmi uspelo narediti nemogoče?
4. Lov na številke (jesenska)
Na prvi šolski dan prebivalci Osamljenega gaja presenečeni ugotovijo, da so številke izginile neznano kam. Sprva se življenje brez številk zdi lagodnejše, a kmalu spoznajo, da še najbolj vsakdanja opravila brez njih postanejo nemogoča. Ali jim bo uspelo razvozlati skrivnostno izginotje številk in jih pripeljati nazaj domov?
V košarico
Slovenska zamejska umetnica Vesna Benedetič, se je rodila v Gorici, odraščala in živela v Trstu, zadnja leta pa živi in dela v Škrbini, čudoviti vasici v osrčju slovenskega Krasa. Tukaj je leta 2014 ustanovila Zavod za mreženje umetnosti Ramatou* za spodbujanje in širjenje umetnosti, pa tudi za lažje izvajanje različnih umetniških dejavnosti, s katerimi se ukvarja: ilustracija, grafično oblikovanje, umetniške delavnice za otroke in odrasle, organizacija umetniških prireditev (Ramatou je bil organizator dveh izvedb mednarodnega umetniškega festivala Teranga, ki v senegalskem jeziku pomeni gostoljubje, in drugih kulturnih in umetniških dogodkov).
Z italijanskimi ustanovami in društvi je sodelovala pri številnih ilustratorskih in grafičnih projektih. Ilustrira knjige za otroke in sodeluje v založniških projektih.
Več kot dvajset let je sodelovala z otroško revijo Galeb, ki jo izdaja Zadruga Novi Matajur.
Kot avtorica in ilustratorka redno sodeluje z otroško revijo Pastirček, ki jo izdaja Goriška Mohorjeva družba iz Gorice.
Vodi umetniške delavnice in knjižne animacije ter tečaje in delavnice za odrasle o akvarelu in uporabi oz. dojemanju barve. Vsestranska umetnica ponuja pestre umetniške trenutke v svojem ateljeju, ki vključuje tudi razstavni prostor.
Sodelovala je na številnih italijanskih državnih in mednarodnih skupinskih razstavah ter postavila več kot trideset samostojnih razstav.
Njene pravljične podobe, natisnjene na panojih večjega formata, krasijo sobe pediatričnega oddelka bolnice Burlo Garofolo v Trstu.
*Ramatou je rdeči vrabček, ki živi v Senegalu, kjer pravijo, da prinaša srečo.