Psihologinja dr. Ema Kavanagh nas popelje na potovanje skozi psihološko literaturo in nam predstavi, kaj nam nevroznanost pravi o izrednem stresu.
Kako biti zlomljen; dr. Emma Kavanagh
Kako biti zlomljen presega odziv boj ali beg; in se ukvarja z znanostjo o skupinskem povezovanju v kriznih razmerah in preučuje, kako bi bilo v neznosno težkem okolju izgorelost bolje obravnavati kot psihološko prilagoditev.
Gleda na to, kaj sledi po razpadanju, raziskuje znanstvena ozadja prilagajanja na težka okolja in kako nas, včasih, razpadajoči svet lahko vodi do ponovne izgradnje, ki je boljša kot prej.
Kot je bilo predstavljeno v Indipendentu, Telegrafu, Observerju, CNN-u in Timesu, nam dr. Kavanagh daje orodja, da prerastemo travmo in pove, kako se spet sestavimo, ko je najbolj potrebno.
Iz knjige:
»Spomnite se, da to, da jokamo, še ne pomeni, da nam ni uspelo. Samo zato, ker čutimo bolečino, še ne pomeni, da je vse izgubljeno. Da so včasih te solze in bolečina lahko prav tisto, kar nas po nesreči vodi naprej močnejše.
Želim, da se spomnite vsega, kar se je zgodilo, dobro in slabo. Želim, da se spomnite vsega, kar ste bili, šibki in močni. Želim, da razmišljate o sebi, o zgodbi svojega življenja, o glavnem junaku, ki pade in se spet dvigne.
Želim, da veste, da lahko iz nesreče nastanejo čudeži. Želim, da se potegnete za druge, da dvignete tiste, ki so padli, da sebe in njih spomnite, da smo več kot samo mi sami, da pripadamo veliko večji mreži, da ima to, kar počnemo, posledice, ki presegajo nas, in da največja rast prihaja iz spoznanja, kako zelo smo pomembni za svet kot celoto.
Želim, da se ne bojite, da vas je strah. Da se spomnite, da je strah primeren in normalen ter včasih celo koristen.
Želim, da se spomnite, da ste se že kdaj bali. Vendar ste preživeli.«
V košarico