V sklopu 9. strokovnega srečanja Dnevi Leona Lojka vas vljudno vabimo na interaktivni predavanji dveh uglednih strokovnjakov, ki se že vrsto let posvečata izboljšanju duševnega zdravja prebivalstva:
- Dr. Jaakko Seikkula: Odprti dialog kot humanistična praksa: mobilizira vire posameznikov in družin za 'ozdravitev' hudih kriz
- Robert Whitaker: Model bolezni v psihiatrični oskrbi je spodletel. Kaj pa zdaj?
Jaakko Seikkula je klinični psiholog in trener družinske terapije. Več kot dvajset let je bil vključen v razvoj, študij in izvajanje pristopa Odprti dialog za najhujše psihiatrične in druge krize. Trenutno je vključen v več projektov, ki potekajo v številnih državah za razvoj praks temelječih na socialnih mrežah. Je avtor več kot sto znanstvenih člankov ter avtor in soavtor dvanajstih knjig. Njegovo knjigo Odprti dialogi lahko sedaj naročite v prednaročilu 10 % ugodneje!
Robert Whitaker je avtor petih knjig, od katerih kar v treh piše o zgodovini psihiatrije. V slovenski jezik je prevedena njegova knjiga Pogubnost kemopsihiatrije. Leta 2010 je za svojo knjigo Anatomy of an Epidemic: Magic Bullets, Psychiatric Drugs, and the Astonishing Rise of Mental Illness prejel nagrado za najboljše delo na področju preiskovalnega novinarstva v ZDA. Kot zunanji sodelavec opravlja delo kliničnega asistenta na Medicinski fakulteti Lewis Katz na Univerzi Temple na oddelku za psihiatrijo in vedenjske znanosti.
Predavanji bosta potekali na Bledu, 25. oktobra 2024.