Volčja kapica – potovanje v globine duše, kjer se srečajo deklica, mati in modra starka.
Volčja kapica; Neja Meta Rojc
Knjiga je sodobna preobrazba klasične zgodbe o Rdeči kapici, ki pa ne svari pred gozdom, temveč nas vabi, da vstopimo vanj. Zgodba prinaša pogled divje duše, ki ne beži pred neznanim, temveč ga sprejema kot del svoje narave. Glavna junakinja sledi volkulji globoko v gozd, kjer odkriva skrivnosti ženskosti, telesa in duše.
Neja Meta Rojc v zgodbi odpira teme inicijacije, svetosti telesa, misterijev menstrualne krvi in instinktivne ženske narave. Volčja kapica raziskuje obrede prehoda v seksualno zrelo telo, vlogo ženske kot ustvarjalke življenja ter pomen zdravljenja in odgovornosti do sveta, v katerem živimo. Zgodba se dotika arhetipske trojne boginje: deklice, matere in modre starke. Deklica odkriva možnosti, mati uteleša moč ustvarjanja, starka pa simbolizira brezkompromisno modrost, ki je rezultat dolge poti v divjino svoje duše.
Arhetipski jezik zgodbe presega linearni čas. Deklica je lahko mlado dekle, ki vstopa v svet odraslih, ženska v zrelih letih, ki se vrača k svoji moči, ali starka, ki po dolgo prehojeni poti živi samozadostno, modro in pristno življenje. Zgodba poudarja, da ni nikoli prepozno za potovanje v gozd duše – kraj, kjer se življenje zares začne.
Knjiga Volčja kapica je povabilo, da se znova in znova vračamo v gozd, kjer prepoznamo svojo pristno naravo, odkrijemo svojo moč in povežemo različne vidike sebe – deklico, mater in starko – ki jih kot divje duše nosimo v sebi skozi vse starosti življenja.