Spoznajte umetnost povezovalne komunikacije z metodo, ki presega konflikte in podpira harmonične odnose.
Nenasilna komunikacija: jezik življenja; dr. Marshall B. Rosenberg
Predgovor: Deepak Chopra
V temeljnem priročniku nam dr. Marshall B. Rosenberg, utemeljitelj pristopa nenasilne komunikacije, predstavi preprosto, a učinkovito metodo komunikacije, ki omogoča, da so zadovoljene potrebe vseh udeležencev. Namesto uničujočega jezika sodb, moraliziranja in etiketiranja, nas Nenasilno sporazumevanje uči povezovalnega jezika, v katerem so na prvem mestu opazovanje, poslušanje, izražanje občutkov in potreb, ter jasna komunikacija, ki nas usmerja v izpolnjujoče odnose.
Metoda temelji na štirih ključnih stebrih:
1. opazovanje dejanj,
2. izražanje občutkov ob teh dejanjih,
3. prepoznavanje potreb, ki so skrite za občutki, in
4. izražanje prošenj na način, ki obogati življenje.
Rosenberg poudarja, da ni ene formula, ki bi veljala za vse, saj se metoda prilagaja specifičnim situacijam, kulturam in posameznikom.
Nenasilno sporazumevanje je več kot le tehnika – je način življenja, ki ga lahko uporabimo tako v osebnem kot profesionalnem življenju. Pomaga nam graditi globlje povezave z drugimi in z empatijo pristopati k vsakodnevnim interakcijam. Ne glede na to, ali se soočate z izzivi v odnosih doma, na delovnem mestu ali v družbi, vam knjiga nudi orodja, da postanete boljši sogovornik, poslušalec in empat. Preobrazite svoje odnose in odkrijte, kako lahko jezik postane most, ki povezuje.
Marshall B. Rosenberg je bil priznani ameriški psiholog in ustvarjalec koncepta nenasilnega sporazumevanja. Njegovo delo, ki temelji na empatični in povezovalni komunikaciji, je bilo vpeljano v številnih državah, kjer je prispevalo k reševanju konfliktov in h gradnji bolj sočutnih skupnosti.