Če želite že v tej sezoni pridelati več in hitreje ter čim bolje izkoristiti prostor, ki ga imate na razpolago, je treba zavihati rokave že sedaj.
Samooskrba v praksi; Sanja Lončar
Številne neuporabne površine lahko dobesedno čez noč ali celo v samo pol ure spremenite v gredice. S spremembo načina sajenja pa lahko pridelek podvojite!
Brez skrbi, niste v zamudi!
Kako pridelati več kot šest kilogramov zelenjave na kvadratnem metru obdelovalne površine? Kako to početi, če sploh nimate vrta? Kaj se zares da pridelati na balkonu, okenski polici ali celo v garaži?
Marsikaj se da in mnogi to že udejanjajo v praksi. Ta knjiga ni esej, v katerem razglabljamo, ZAKAJ, temveč vodič, KAKO postati samooskrben čim prej in v čim večjem obsegu. V tem priročniku ne boste našli zavajajoče vrtičkarske »pornografije« – tako imenujemo našminkane, retuširane posnetke, ki nas s svojo lepoto (tako kot manekenke) le spravljajo v slabo voljo, ker česa takega sami nikoli ne moremo doseči. Objavili nismo ničesar, česar sami nismo preizkusili (in to večkrat, na več lokacijah) in tako ocenili, ali in kako nekatere ideje udejanjiti. Ne govorimo o uspehih tam nekje v Kaliforniji, Avstraliji, na Novi Zelandiji ali v Indiji. Vse, o čemer pišemo, je preizkušeno na naših tleh, v naših štirih letnih časih in z rastlinami, ki jih lahko gojimo v našem podnebju. Kljub temu je bil naš cilj tudi preizkusiti meje možnega in predvsem ugotoviti, kako bi lahko vsak meter obdelovalne površine izkoristili še bolje kot doslej. Vsi smo »radovedni Tački« in nam je vrtnarjenje poligon za neskončno ustvarjalnost, učilnica življenja in hram, v katerem vsak dan bolj občudujemo popolnost stvarstva. Raziščimo skupaj obilje, ki nam je na dosegu roke!
V tem priročniku smo se lotili praktičnih in zares preverjenih rešitev, ki delujejo na naših tleh, v našem podnebju in z našimi rastlinami. Pri njegovem nastajanju so sodelovali ljudje, ki že leta in desetletja tudi v praksi delajo, preizkušajo in izpopolnjujejo to, o čemer pišejo.
V košarico