Zgodba bralca spodbuja, naj svoje težave nekomu zaupa in naj ne čaka, da se začnejo kopičiti.
Kako se je Uhec rešil ustrahovanja; Mojiceja Bonte
Zajček Uhec se znajde v veliki stistki. A če o njej spregovori, mu bo lisica Šuna, ki ga ustrahuje in izsiljuje, polomila vse štiri tačke. Toda ko ga zalotijo pri kraji korenja, mu ne preostane drugega, kot da končno spregovori.
Zgodba bralca spodbuja, naj svoje težave nekomu zaupa in naj ne čaka, da se začnejo kopičiti. Spodbuja ga k razmišljanju, da za vsako težavo obstaja rešitev in da mu pri iskanju le-te lahko pomagajo tudi drugi.
V košarico
Mojiceja Bonte je slovenska mladinska pisateljica, pravljičarka in velika ljubiteljica dobrih knjig. Piše kratke zgodbe, pravljice, basni in romane za najstnike. Veliko pozornost posveča zgodbam za otroke s posebnimi potrebami, predvsem postavlja v središče otroke z motnjo branja in pisanja – disleksijo. Njene zgodbe in pravljice izhajajo iz bogatih pedagoških izkušenj. Zaveda se, da so otroci, ki poslušajo pravljice, njeni svetovalci in vodniki skozi labirint njihovih razburkanih čustev. Druženje z otroki je za Mojicejo dragoceno darilo, saj ji zaradi lastne neobremenjenosti in neposrednosti hote ali nehote razkrivajo svoje potrebe, želje, skrbi, težave, način razmišljanja in dojemanja, kar spretno vključuje v svoje zgodbe. Mladi bralci pa jo nagrajujejo z branjem in jo kot pisateljico uvrščajo med najbolj brane slovenske avtorje.