Tudi za tesnobo v resnici še kako velja rek »zdrav duh v zdravem telesu«. To lahko dosežemo zavestno, načrtno in predvsem z lastnimi močmi.
Anatomija tesnobe - Razumevanje in premagovanje telesnega odziva na strah; Dr. Ellen Vora
Več kot 40 milijonov Američanov se vsako leto spopada s tesnobo, kar se je s Covid-19 pandemijo le še poslabšalo. Za lajšanje te pogosto zelo ovirajoče duševne motnje zdravniki pogosto posegajo po receptih in sledijo prepričanju, da je tesnoba zgolj "v naših glavah." Ellen Vora, zdravnica, zatrjuje, da potrebujemo celostni pristop, ki presega možgane in upošteva celoto. S podporo najnovejših znanstvenih raziskav ter kliničnega dela dr. Vore, knjiga Anatomija tesnobe prinaša svež in nujno potreben pogled na duševno zdravje ter konkretne strategije za obvladovanje naših razpoloženj.
Celostni pogled in praktične strategije za obvladovanje duševnega zdravja
Tesnobo obravnava celostno, kot neravnovesje duševnih in telesnih sestavin. Pri tem lahko sami naredimo veliko, saj je marsikdaj posledica fizioloških dejavnikov in sodobnega življenjskega sloga. Pestijo nas slabe spalne navade in nezdrava prehrana, pitje kave in alkohola, zasvojenost z zdravili in tobakom, nenehno hitenje, nemir, iskanje hitre potešitve, neusklajenost poklicne in zasebne plati, odvisnost od pametnih telefonov in družbenih medijev, celo razna vnetja in prebavne težave, primanjkuje pa nam blagodejnih dejavnosti in hranil: gibanja na prostem, stika z naravo, vode, vitaminov, sonca in polnovrednih živil.